Ob dilemi, ali naj se odločimo za posojilo ali lizing, je dobro, da upoštevamo nekaj zakonitosti, ki veljajo za oba načina financiranja. Vsekakor je modro, da vam referenti pripravijo shemo vračanja anuitet in stroškov za oba načina financiranja. Še vedno sicer velja, da je lizing nekoliko dražja oblika financiranja kot kredit, spremljajo ga namreč višji stroški. Na drugi strani pa lizing nosi nekaj ugodnosti, ki jih ne najdemo pri kreditu. Navajamo nekaj najpomembnejših razlik, ki vam bodo pomagale pri odločitvi.
V primeru, da gre za poslovni prostor, ki ga kupujete na račun podjetja, sta oba načina financiranja primerna. Kar se pogosto dogaja, je, da nismo dovolj kreditno sposobni (npr: za odobritev 50.000 EUR kredita potrebujemo 2.500 EUR neto prihodkov). Zato se v tem primeru raje odločimo za najem lizinga.
Tudi v primeru, da imamo za nakup nepremičnine omejeno količino denarja, je primerneje, da se odločimo za najem lizinga. Lizing nepremičnin v večini primerov odobrijo lizingodajalci že za 70-odstotno vrednost nepremičnine.
Če vas skrbi, da je financiranje oz. sam nakup, povezan s tveganjem, in se bojite, da boste zašli v finančne težave in boste morali morebitno izgubo pologa prenesti, tudi v tem primeru je lizing boljša rešitev.